מאמרים:

אין חצי הריון ואין חצי גמילה מסמים

בשבועיים האחרונים הגיעו אלי מספר משפחות שאחד מבני משפחתם משתמש בסמים. במשפחות אלו שימוש בקוקאין, קריסטל, ובגראס ונייס גאי.
אי ההבנה במשפחות רבות סביב תהליכי גמילה והתמכרות, דורשת פעמים רבות הכוונה והסברים. למשפחות אני מסביר את השפעות הסמים על בני משפחתם, את הקושי הנוצר עם הפסקת השימוש והגמילה מהסמים.

ישנם הרבה מנגנוני הכחשה סביב מכורים לסמים, ואי ההבנה של תהליכי הגמילה מבלבלת את המשפחות.
המכור לסמים, בדרך כלל, אינו רוצה להפסיק את השימוש בסמים. המשפחה היא הלוחצת ורואה את ההשפעות ההרסניות של השימוש בסם.
הירידה בתפקוד התעסוקתי והמשפחתי, מצבי הרוח המשתנים מהיי גבוהה לדאון ודיכאון. הזעם, התפרצויות הכעס, הבריחה לשינה או לעשיית סמים עם חברים.

ישנם מכורים לסמים, שמובן שהם אנשים מוכשרים מאוד ובעלי מקצועות מכובדים, שינסו לרצות את בני המשפחה, את האישה , את ההורים. כמו שיאמרו להם, "תראו אני משנה את התנהגותי בבית, "אני כבר בסדר", תנו לי להשתמש קצת, לרדת בהדרגה. ככה זה עובד".
ואני אנחה אותם אחרת. התמכרות לסמים הנה התנהגות והתמכרות נפשית ופזיולוגית. אין כאן חצי הריון, אני אומר להם. את הסמים יש להפסיק עכשיו, מידית ולעולם. אין שימוש לפעמים, אין תבינו אותי, אין מקום לטשטוש קווים. גמילה היא שחור או לבן, ניקיון מסמים, או שימוש בסמים.

האמינו לי אני אומר למשפחות המגיעות אלי לייעוץ. רק אדם שמפסיק בצורה מוחלטת, יצליח. על קשיו, על מצוקותיו, על רצונו להשתמש. על שינוי בהרגליו, שינוי במצבי רוחו. על כולם ניתן לשוחח, לדון, איתי, אתכם, עם חברים נקיים שלא עושים סמים.

אבל אין גמילה מדורגת, אין שימוש של פעם ב.... אין חצי הריון.  

 
צרו אלינו קשר 24/7 בטלפון 072-33-80-609
או מלאו פרטיכם בטופס ונחזר בהקדם:
 
 
טלפון
072-33-80-609
כתובת
מודיעין 3, תל אביב