טיפול, ייעוץ וגמילה מאלכוהול – כי אלכוהול הוא סם לכל דבר!

כשחושבים על התמכרות לאלכוהול, לעיתים לא מייחסים לה חומרה כמו להתמכרות לסמים קלים וקשים וחומרים מסוכנים אחרים. תפיסה זו נובעת גם מכיוון ששתיית אלכוהול היא חוקית מעל גיל 18, בניגוד לשימוש בסמים שבישראל הוא מנוגד לחוק בכל גיל (למעט לצרכים רפואיים) וגם בשל הפופולריות הרבה של אלכוהול והנגישות אליו באירועים, בתי עסק, בתי אוכל, מפגשים חברתיים שגרתיים ואפילו ארוחות משפחתיות.

הראיה של אלכוהול כפחות מסוכן מסמים אחרים, הוא מסוכנת בעצמה. זאת משום שהתמכרות לאלכוהול היא הרסנית בדיוק כמו כל התמכרות אחרת ויתרה מכך, נושאת בתוכה סיכון כפול: צעירים ומבוגרים המכורים לאלכוהול עלולים לפגוע בבריאותם בצורה בלתי הפיכה ובמקרים מסוימים אף למות משתיה מופרזת. בנוסף, נהיגה והתנהגויות נוספות תחת שכרות הן מסוכנות לציבור ועלולות להביא לסיבוך במעשים פליליים וגרימת נזק לאנשים אחרים ולסביבה.

כל אלו הן סיבות מספיק טובות לפנות לטיפול, ייעוץ וגמילה מאלכוהול. יחד עם זאת יש לבחור את הטיפול בקפידה ולפנות אך ורק למטפלים מוסמכים ובעלי ניסיון, שיוכלו להגיע ללב הצעירים המכורים ולרפא את ההתמכרות שלהם פעם אחת ולתמיד.
 
טיפול, ייעוץ וגמילה מאלכוהול בקליניקה של עמיר פירני
פירני פיתח מודל ייחודי לטיפול בהתמכרויות שנקרא "מעגל הסבל". מודל זה מצליח לאתר את השורש העמוק של ההתמכרויות, מתוך גישה לפיה רק הבנה מעמיקה של מקור הבעיה תאפשר טיפול מקיף בה. בקליניקה עובדים פירני, מומחה לעבודה סוציאלית ואנשי מקצוע נוספים כגון רופא פסיכיאטר ועובדת סוציאלית קלינית, כשכולם מגויסים לטיפול, ייעוץ וגמילה מאלכוהול לצעירים בגיל ההתבגרות ואחריו.

תפקיד המשפחה בטיפול, ייעוץ וגמילה מאלכוהול
למשפחותיהם של הצעירים יש תפקיד משמעותי בטיפול בהתמכרות שלהם לאלכוהול וחומרים מסוכנים אחרים. ראשית, לעיתים קרובות המשפחה היא זו שמפנה את הצעירים לטיפול כאשר מתחילות להצטבר עדויות להתמכרות ופגיעה ממשית בחיי הצעיר.

שנית, לפי המודל של עמיר פירני יש לבחון את תפקיד המשפחה ואף להציע טיפול משפחתי במידת הצורך, על-מנת לספק כלים לבני המשפחה להתמודדות עם ההתמכרות והמשברים הנלווים לה.
צרו אלינו קשר 24/7 בטלפון 072-33-80-609
או מלאו פרטיכם בטופס ונחזר בהקדם:
 
 
טלפון
072-33-80-609
כתובת
מודיעין 3, תל אביב