ייעוץ להורים/בני/ות זוג של מכורים

טיפול בהתמכרויות לא כולל רק טיפול במכורים עצמם. טיפול איכותי ומקצועי צריך לכלול גם ייעוץ להורים/בני/ות זוג של מכורים, על-מנת לסייע להם עם ההתמודדויות הלא פשוטות הנוצרות בקרב משפחה שבתוכה יש צעיר או אדם מכור.

לכאורה, ההתמקדות היא בפרט המכור עצמו, בתהליך השיקומי שלו ובסיוע להחלמה שלו, אך בפועל ישנו מעגל נוסף הנפגע מאותה התמכרות והוא כולל בדרך כלל את ההורים ואת בני הזוג של המכורים.

ייעוץ להורים/בני/ות זוג של מכורים עוסק גם בהחלמה מהפגיעה במשפחה עצמה וגם במתן כלים שיעזרו למשפחה לסייע למכור. כשם שהולכים לייעוץ זוגי על מנת לפתור בעיות בזוגיות ולהדרכת הורים במטרה לסייע להורים ולילדים, כך ייעוץ להורים/בני/ות זוג של מכורים מסייע להם לקבל רשת תמיכה שהם זקוקים לה ולהוות רשת כזו בעצמם.
 
התמכרויות אינן מתרחשות בתוך "בועה"
מאחורי כל התמכרות עומד מכלול שלם של סיבות עמוקות ומורכבות, רובן נעות על-פני ציר חייו של האדם ומשפיעות עליו בצורה המקשה עליו להתמודד עמן בדרך נורמטיבית ובריאה.

זו הסיבה למשל שהרבה מההתמכרויות מופיעות בגיל ההתבגרות, בו חווים קשיים חדשים ואתגרים פיזיים ונפשיים ובנוסף להם גם לחץ חברתי עצום אשר עלול במקרים מסוימים להתגלות כהרסני ולדרדר את המתבגרים להתנהגויות אלימות ופליליות וכאמור גם להתמכרויות.

לכן, גם הטיפול בהתמכרויות אינו נעשה בתוך בועה ובין כל המשתנים, מביא בחשבון גם את סביבתו הקרובה של המכור, קרי משפחתו, הוריו ובני הזוג שלו. התמכרות אשר לא מטופלת כראוי ולא לוקחת בחשבון גם ייעוץ להורים/בני/ות זוג של מכורים, עלולה לגרום לפגיעה אנושה ביחסים הזוגיים והמשפחתיים, לגרום לעוגמת נפש רבה ואף לחבל בסיכוייו של המכור להיגמל ולהחלים.
 
ייעוץ להורים/בני/ות זוג של מכורים באמצעות מודל ייחודי
בקליניקה של עמיר פירני תהליך הטיפול ב נעשה תוך שימוש במודל שפיתח פירני ב 2005 ומשמש מאז לטיפול בצעירים ושיקום מוצלח של מאות מקרים. המודל ממפה את הסיבות להתמכרות ובתוך כך גם את האקלים המשפחתי, במטרה לבצע שינויים היכן שנדרשים ולהביא את המכור להחלמה מלאה.

 
צרו אלינו קשר 24/7 בטלפון 072-33-80-609
או מלאו פרטיכם בטופס ונחזר בהקדם:
 
 
טלפון
072-33-80-609
כתובת
מודיעין 3, תל אביב