כל מה שלא ידעתם על שיקום מכורים להימורים, סמים ואלכוהול

שיקום מכורים להימורים, סמים ואלכוהול יכול להיות תהליך סיזיפי למדי, עם עליות ומורדות במהלך הדרך. לכל התמכרות יש את המאפיינים שלה ובנוסף לכך לכל אדם מכור יש את האופי שלו, בצירוף הנסיבות שהביאו אותו לפתח התמכרות מלכתחילה והמסגרת החברתית והמשפחתית שהוא נמצא בה במהלך תהליך הגמילה והשיקום.

יחד עם העובדה שהתחום של שיקום מכורים להימורים, סמים ואלכוהול משתנה מאדם לאדם בהתאם לתנאיו, ישנם כמה תנאים שהוכחו כיעילים במיוחד בתרומתם החיובית לאדם המשתקם.

שיקום מכורים להימורים, סמים ואלכוהול חייב לכלול מסגרת תומכת
לאדם המתמודד עם אתגרי השיקום לבדו, יהיה קשה יותר להתמודד עם מהמורות בדרך ורגעי מצוקה ומשבר.

לכן, בקליניקה של עמיר פירני אנו מציעים ייעוץ מקצועי גם לבני המשפחה, ההורים ובני הזוג של המכורים. פירני, מומחה לעבודה סוציאלית, עובד בצמוד לפסיכיאטר מוסמך, עובדת סוציאלית קלינית ואנשי מקצוע נוספים, על-מנת לספק תמיכה גם למשפחות המכורים ומעבר לכך, לעזור להם לשפר את האקלים המשפחתי באופן שהיה מעודד ותומך יותר עבור כל בני המשפחה וכמובן עבור המכורים.
 
הטיפול המשפחתי כולל גם ניסוח "קווים אדומים" בהתנהלות מול המכור, על-מנת למזער את המשך הפגיעה בו ולאפשר למשפחה להחלים מפגיעות שחלו בעבר.

שיקום מכורים להימורים, סמים ואלכוהול באמצעות עבודה עם מודל ייחודי
עמיר פירני פיתח מודל טיפולי ייחודי, המשמש בהצלחה מאז 2005 בטיפול במקרי התמכרויות שונים, חלקם בעלי רקע קשה מאוד. המודל מתבסס על בחינה מדוקדקת כל הגורמים שהיו עשויים להביא להתמכרות, כולל כאלו הנראים זניחים יחסית, כמו ADHD (הפרעת קשב וריכוז) וגורמי סיכון מסוימים כמו חשיפה לטראומות, התעללות ועוד.

ההבנה של הסיבות שהביאו להתמכרות כמו גם ניתוח ההתנהגות המסוכנת של המכור, היא זו המאפשרת טיפול מקצועי, מקיף ויעיל. תהליך ההחלמה של מכורים מסוגים שונים מתחיל אפוא בהבנה מעמיקה של הרקע בגללו הגיעו למצב הנוכחי ורק לאחר מכן טיפול וסיוע מהמצב הנוכחי ואילך. בכל מקרה, הצוות של עמיר פירני עומד לרשות המכורים ובני משפחותיהם בתהליך השיקום.

 
צרו אלינו קשר 24/7 בטלפון 072-33-80-609
או מלאו פרטיכם בטופס ונחזר בהקדם:
 
 
טלפון
072-33-80-609
כתובת
מודיעין 3, תל אביב